Skip to main content
EAGLES

EAGLES

By Kejdis Bakalli
church in Tirana
Listen on
Where to listen
Breaker Logo

Breaker

Google Podcasts Logo

Google Podcasts

Pocket Casts Logo

Pocket Casts

RadioPublic Logo

RadioPublic

Spotify Logo

Spotify

Lutja - Genci Hoxha
Lutja eshte arma me e fuqishme qe na eshte dhene per luften shpirterore. Zbuloje ketu persene.
19:47
July 16, 2020
Te kenduarit - Kejdis Bakalli
A e keni bere ndonjehere pyetjen se pse kendojme? Tek ky episod do te mesojme pikerisht per kete disipline shpirterore qe kishat mbare botes praktikojne cdo fundjave.
32:33
June 29, 2020
Triumfi i dashurise se Perendise - Albano Manxhari
Triumfi i dashurise se Perendise - Bazuar tek Luka 15
33:29
June 14, 2020
Bujaria ne kohe sfida - Kejdis Bakalli
Cfare pret Perendia nga ne, ne kohe krize kur e ardhmja nuk eshte e sigurte kur ekonomia eshte pertoke? Degjo mesazhin me siper
33:05
June 7, 2020
Meraku - Alert Spaho
Atehere kur meraku duket sikur eshte gjeja me normale ne bote e kupton qe ne fakt eshte nje kurth qe mund ta beje jeten me te veshtire. Zbuloje permes mesazhit te sotem nga Alerti.
14:41
May 24, 2020
Perspektiva jone ne Krishtin - Genci Hoxha
Themeli dhe 2 cilesite e kesaj perspektive qe kemi ne Krishtin. 
22:27
May 19, 2020
Menaxhimi i Emocioneve sipas modelit të Jezusit - Genci Hoxha
3 hapa praktikë se si të menaxhojme emocionet tona përmes shembullit të Jezusit Predikimi tek kisha Eagles ne 10 Maj 2020
26:32
May 10, 2020
3 Aspeke te Qortimit te Perëndisë - Genci Hoxha
Cfare eshte qortimi i Perëndisë. Cili është qëllimi i tij dhe si duhet të reagojmë?
24:60
May 3, 2020
Ketu ne kryq - Rudina Bakalli
Nje kenge e re dhe shume domethenese qe perkthyem per kishen tone.
03:57
April 28, 2020
Pyetjet e duhura - Rudina Bakalli
Cfare pyetjesh po ben ti? A ke menduar nese pyetjet qe po ben ne kete kohe jane ato te duhurat?
04:12
April 28, 2020
Te presesh ne Perendine - Kejdis Bakalli
Shume besimtare e perdorin kete vend e pa vend: "Po pres ne Perendine", Shpreso tek Perendia, Perendia ka kohen e vet por ne fakt as nuk e kane idene se ca do te thote kjo. Thjesht tingellon si dicka shpirterore per te thene por ne fakt ka nje kuptim dhe ka nje kuptim shume domethenes dhe sot shpresoj qe te mund ti pergjigjemi pikerisht kesaj pyetjeje: Cfare do te thote te presesh ne Perendine?
25:47
April 28, 2020
Si t'i pelqejme Perendise ne kohe te veshtira? - Genci Hoxha
Kur kohet e veshtira vijne, si duhet te sillen te zgjedhurit e Perendise?
21:22
April 28, 2020
Ringjallje 2020 - Kejdis Bakalli
A ka ndodhur ringjallja me te vertete? Cili eshte kuptimi i ringjalljes?
29:09
April 28, 2020