Skip to main content
Pandamonium Radio Show

Pandamonium Radio Show

By Pandamonium Radio
Радио емисија во која се слуша музика, се обработуваат нови албуми и хип-хоп класици и се зборува за актуелни теми и случувања со различни гости.

Mondays, 21:00
Hosted by Irie Scratch and Tactivity
Listen on
Where to listen
Apple Podcasts Logo

Apple Podcasts

Pocket Casts Logo

Pocket Casts

Spotify Logo

Spotify

Pandamonium Radio Show #30 - Short Version
Pandamonium Radio Show #30 - последна епизода од првата сезона. Одбележуваме 1 година активност на инстаграм и ја заокружуваме првата сезона со една емисија посветена на нашите искуства и предизвици при работата на овие проекти. Бескрајна благодарност до сите вие кои не читате, слушате и поддржувате секојдневно! 1 Love! Теми на муабет: 00:00 - intro и нови синглови 13:21 - 2010s Mount Rushmore 32:55 - уште неколку нови синглови 38:05 - 1 година Pandamonium Radio: наши искуства и предизвици 1:05:34 - DMX - Exodus 1:10:10 - 42 Dugg - Free Dem Boyz 1:13:25 - Nafe Smallz - Overnight 1:16:21 - Russ - A Song A Week 1:23:58 - Haile Supreme - Earth Tones & outro
01:27:21
June 1, 2021
Pandamonium Radio Show #29 (МК СЦЕНА Special) - Short Version
Цело издание посветено на свежа македонска музика. Направивме интервјуа со Maximus Vandal и Druggy во кои зборувавме за нивните нови албуми, а на крајот презентиравме 15тина издадени и неиздадени траки. Интервјуа: 00:00 - intro 05:43 - интерјву со Maximux Vandal 34:24 - интервју со Druggy нови синглови: 1:05:33 - Zee Bomb - ZeeDemBoyz 1:14:17 - Donplaya & Doxa - Molivoda 1:19:21 - Young Dadi - Molly (Unreleased) 1:24:13 - Sexy Marsa & 5R - Pavlina (Unreleased) 1:26:09 - Ivo - Svetla 1:32:45 - Luka Chombe - Ronnie Coleman 1:37:03 - AleX & MazneX - Inferno 1:39:48 - VecVajsVers - VV & Pred da ischeznam 1:42:50 - M! x DJ Goce - Nikogash 1:46:21 - Oscar - MK State of Mind II 1:49:05 - outro 1:50:35 - Ato - Lucky Number 7 & Soft Spot
01:52:04
May 25, 2021
Pandamonium Radio Show #28 - Short Version
Pandamonium Radio Show #28! Збориме на следниве теми: * 00:00 - интро и нови синглови * 26:25 - J. Cole - The Off-Season * 57:23 - Nicki Minaj - Beam Me Up Scotty * 1:05:16 - Kodak Black - Haitian Boy Kodak * 1:09:27 - Jorja Smith - Be Right Back * 1:12:30 - The Alchemist - This Thing Of Ours
01:18:26
May 17, 2021
Pandamonium Radio Show #27 (Introduction To Afrobeats) - Short Version
Pandamonium Radio Show #27! Специјално издание посветено на модерната афро музика, замислено како вовед во правецот преку наша призма. Зборуваме на следниве теми: 00:00 - вовед 04:30 - Fuse ODG 05:43 - глобален успех на One Dance 08:54 - WizKid - Sounds From The Other Side 13:50 - Burna Boy 17:38 - Skepta на afrobeats features 20:33 - Afroswing во UK: J Hus, Kojo Funds, Yxng Bane 26:35 - интернационална експанзија на звукот 31:28 - Naija Love 33:24 - Altè Afrobeats, плејлиста на Tactivity 41:46 - зголемена популарност во САД 45:02 - европски артисти 49:56 - како ќе се развива и каде ќе стигне звукот во иднина?
58:35
May 10, 2021
Pandamonium Radio Show #26 - Short Version
Pandamonium Radio Show #26! Збориме на следниве теми: 00:00 - интро, нови хип-хоп синглови 07:07 - нови афро синглови 09:26 - DJ Khaled - KHALED KHALED 14:05 - пензионирање во рап, Migos, Culture 3 23:45 - DJ Khaled - KHALED KHALED 27:49 - PNDMNM Running Essentials
33:54
May 5, 2021
Pandamonium Radio Show #25 - Short Version
Pandamonium Radio Show #25! Зборуваме на следните теми: 00:00 - intro, нови синглови 11:07 - Funkmaster Flex, CJ: контроверзии, комерцијален drill 14:05 - DJ Khaled спрема нов албум 16:57 - PNDMNM Running Essentials Playlist 18:56 - Moneybagg Yo - A Gangsta’s Pain 22:58 - Lil Yachty - Michigan Boy Boat 26:04 - тема на денот: Spotify за корисници 49:45 - тема на денот: Spotify за артисти 1:06:15 - Sexy Marsa - Pavlina 1:13:45 - Veki’s B-Day Sesh 2021 Mix
01:20:19
April 26, 2021
Pandamonium Radio Show #24 - Short Version
Pandamonium Radio Show #24! Збориме на следниве теми: 00:00 - intro, нови синглови 05:46 - AJ Tracey - Flu Game 13:15 - YSL - Slime Language 2 29:04 - Conway the Machine - La Maquina 34:54 - S.A.M. x Gloomie - Bez Sram 42:11 - STR2 - Prva Vtora 49:58 - Druggy - Kenzo Tange 52:00 - outro, Guest Selection by Marina
58:48
April 19, 2021
Pandamonium Radio Show #23 - Short Version
Pandamonium Radio Show #23! Збориме на следниве теми: 00:00 - intro и нови синглови 06:04 - A.CHAL 08:50 - Internet Money - JETSKI 12:02 - Mona Lisa & RAPSTAR 15:58 - Jay Prince 17:42 - Young M.A - Successful 19:42 - Belly feat. Benny The Butcher - Money on the Table 21:25 - BROCKHAMPTON 27:21 - Marsh x Ago - Gerdanite 30:55 - 500ok & Modem Priest - pusher trailer 34:30 - Viro Klao - Politicki Korekten 39:31 - Marz - Posle Polnokj & Vizija 46:58 - Ato - Heartless 51:58 - Tasko & Pajak - Psiho 57:03 - 2Bona feat. Marso & Bobkata - Big Bank 59:53 - DMX Tribute & outro
01:12:25
April 12, 2021
Amok Radio Special: What's Next? The State of Hip-Hop Today
Специјално издание во просториите на Amok Radio. What’s Next? The State of Hip-Hop Today Имаме чувство дека сме на крајот на една и почеток на друга ера во хип-хоп културата. Дискутираме на долго и широко со цел дисекција на глобалната хип-хоп сцена во моментот и претставување на големата слика на новата декада. теми на муабет: 00:00 - интро 01:43 - R.I.P. DMX 03:36 - што ја одбележа претходната хип-хоп декада? 11:12 - музиката пред карантин 15:05 - промени во музиката во 2019-2020 21:14 - кои моменти беа клучни за овие промени? 30:05 - Griselda, Freddie Gibbs 38:23 - независна сцена, lo-fi hip-hop, инструментализација 43:48 - underground trap, drill, mainstream сцена 48:55 - враќање на аренби звукот од 2000тите 54:05 - што може да очекуваме во новата декада? 62:30 - afrobeats & latin music 65:40 - UK hip-hop 68:15 - иднина на македонската сцена Pandamonium Radio on YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCznvAjj-pZ7uH5dfSafAzew Pandamonium Radio on Instagram: http://instagram.com/pandamonium.radio Pandamonium Radio on Mixlr: https://mixlr.com/pandamoniumradio Pandamonium Radio on Spotify: https://open.spotify.com/show/0vOhghsENpSu7nbE1y4sBo?si=IAaDB9RKTUSlCB8UmI38_g Pandamonium Radio Spotify Playlists: https://open.spotify.com/user/iriescratch?si=U62XKn4HS_SJ9U7v6kS2PA
01:12:30
April 10, 2021
Pandamonium Radio Show #22 - Short Version
Pandamonium Radio Show #22! Зборуваме на следниве теми: 00:00 - intro, нови синглови 08:58 - Lil Tjay - Destined 2 Win 12:50 - Young Dolph & Key Glock - Dum and Dummer 2 16:32 - најава за нашиот Amok Radio Special во сабота 20:40 - Pooh Shiesty - Shiesty Season 24:45 - под радарот: Westside Boogie 32:46 - како се осеќаме за NF 35:22 - под радарот: NSG 41:12 - под радарот: Show Dem Camp 47:50 - под радарот: Navy, Taste of Pluto
53:05
April 5, 2021
Pandamonium Radio Show #21 - Short Version
Pandamonium Radio Show #21! Збориме на следниве теми: 00:00 - интро, нови синглови 08:42 - нови соработки на Future 11:52 - 24kGoldn, XXL Freshman List 2021 21:55 - A-Reece 28:24 - BROCKHAMPTON x Danny Brown - BUZZCUT 31:23 - CJ Fly - Off My Chest 34:55 - мк сцена: 36:10 - LD Pistolero & DJ Goce - Bootlegs Chronicles 45:27 - Maximus Vandal - Daj mi Lup! 38:32 - ЕБСФ - За Генгез 52:55 - Gambit feat. DJ Nasty & Druggy - Otvor 57:32 - Piki x Vuisah - Kazna 1:01:56 - Leopard - Molto Bene 1:09:26 - Ivan Blu feat. BullZ Da Kid - Foreign Whip 1:15:30 - Gabriel, konstanca - cozy 1:18:42 - Wiz Khalifa - Rolling Papers
01:26:03
March 30, 2021
Pandamonium Radio Show #20 - Short Version
Pandamonium Radio Show #20! Збориме на следниве теми: 00:00 - intro, нови синглови 08:27 - Skepta во пензија? 13:24 - Protoje - In Search of Lost Time (Deluxe) 18:33 - IDK - Just Like Martin 19:25 - Lil Tjay, Polo G, Fivio Foreign - Headshot 21:54 - Central Cee - Wild West 25:35 - Benny The Butcher & Harry Fraud - The Plugs I Met 2 30:12 - големи фанови сме на French Montana! 33:42 - Kota The Friend & Statik Selektah - To Kill A Sunrise 40:55 - Justin Bieber - Justice 49:02 - VERZUZ: Raekwon & Ghostface Killah 54:38 - Young Thug - најдобар артист на новата генерација? 1:00:25 - The Weeknd - House of Balloons слушај во живо секој понеделник од 21 часот: https://mixlr.com/pandamoniumradio Spotify плејлиста со комплетна архива од досегашните изданија: http://bit.ly/pandamoniumarchive останати Spotify плејлисти на Pandamonium Radio: Community Playlist: http://bit.ly/pandamoniumcommunity Weekly Top 10: http://bit.ly/pandamoniumweeklytop10 Guest Selection: http://bit.ly/pandamoniumguestselection следи нè на социјални мрежи: http://instagram.com/pandamonium.radio http://instagram.com/iriescratch http://instagram.com/tactivity
01:05:53
March 23, 2021
Pandamonium Radio Show #19 - Short Version
Pandamonium Radio Show #19! Зборуваме на следните теми: 00:00 intro 05:45 Silk Sonic 14:24 Grammy Awards 20:41 Guapdad 4000 23:25 Drake - Scary Hours 2 36:57 Ghetts - Conflict of Interest 40:05 Denzel Curry & Kenny Beats - Unlocked 1.5 43:45 Harry Fraud, Benny The Butcher, Jim Jones 48:44 sleeper picks 53:01 outro, Giveon
57:18
March 15, 2021
Pandamonium Radio Show #03 (My Beautiful Dark Twisted Fantasy Special) - Short Version
Специјално издание посветено на најголемиот албум на претходната декада, magnum opus-от на Kanye West - My Beautiful Dark Twisted Fantasy. 00:00 - Вовед, GOOD Fridays 04:25 - Irie, Nixar и Tactivity: општи импресии за албумот 13:15 - Димитар и Бодан: општи импресии за албумот 23:00 - All of the Lights 25:56 - Monster 31:58 - So Appalled 38:00 - Devil in a New Dress 40:52 - Runaway 43:20 - Големина, значење и влијание на MBDTF 1:00:20 - Off-topic - други добри албуми од претходната декада 1:08:50 - Hell of a Life 1:12:42 - Blame Game 1:15:30 - Lost in the World и последни импресии
01:21:49
March 11, 2021
Pandamonium Radio Show #18 (Women's Day Special) - Short Version
Women's Day Special! Зборуваме за следните артисти и нивните legacies: 00:00 - интро 03:00 - MC Lyte, Salt-N-Peppa, Queen Latifah 10:41 - Lil Kim, Foxy Brown 20:07 - Heather B, Angie Martinez 21:57 - Ms. Lauryn Hill 27:18 - Erykah Badu, Jill Scott 32:03 - Aaliyah 36:07 - Amy Winehouse 38:18 - Missy Elliot 42:36 - Rihanna, Beyonce, M.I.A. 47:28 - Nicki Minaj 52:24 - Young M.A 54:36 - Megan Thee Stallion 56:19 - Cardi B 59:51 - разновидност на сцената во моментот 1:03:08 - британска, реге, афро, латин сцена 1:14:22 - последни зборови
01:24:12
March 9, 2021
Pandamonium Radio Show #17 - Short Version
Pandamonium Radio Show #17! Зборуваме на следниве теми: intro: 00:00 - нови синглови 04:06 - Larry June, Currensy, Payroll Giovanni 07:34 - Drakeo The Ruler 12:02 - нови трап синглови: 21 Savage, Kodak Black, Pooh Shiesty тема на денот: трап во 2021 16:42 - disclaimer: зошто го правиме муабетов? 23:44 - “Што мислите за моменталната американска трап сцена?” 28:10 - дефиниција и значење на трап во претходната декада 32:16 - категоризација на трап во 2021 според нас 37:32 - трап артисти на google search 39:50 - од каква музика се составени RapCaviar и Pandamonium Top 10? 44:27 - коментари на одговорите на instagram stories 49:26 - како го класифицираш Travis Scott во 2021? 55:40 - крај на една ера? (споредба со претходната ера) мк сцена: 1:01:57 - Bullz Da Kid - Sauce & Rilgokky - RealDeal 1:02:22 - StarBoy - Odbran 1:08:48 - Ivan Ajnstajn - Povesel 1:11:20 - Oscar - Tuka sme feat. Kapetan 1:14:20 - Maximus Vandal - Kazi ne 1:17:35 - Bibbych - P.O.T.S. outro: 1:22:07 - Freddie Gibbs & Madlib - Pińata (Deluxe) Pandamonium Radio на Instagram: https://www.instagram.com/pandamonium.radio/ Pandamonium Radio во живо на mixlr: https://mixlr.com/pandamoniumradio
01:30:48
March 1, 2021
Pandamonium Radio Show #16 - Short Version
Pandamonium Radio Show #16! Зборуваме на следниве теми: 00:00 - интро и нови синглови 03:00 - Travis Scott - Buss It (Remix) 05:19 - Future - Go Crazy (Remix) 07:15 - Headie One - Edna (Deluxe) 09:56 - Nyck Caution - Anywhere But Here 13:18 - Denzel Curry x Kenny Beats 15:10 - Nipsey Hussle & Jay-Z - What It Feels Like 18:04 - интервју со Lukas Pomatski и Bassmin од Dope Kukjata 48:55 - Bassmin: Sam Doma 2 51:13 - Lukas Pomatski : Sam Doma 56:00 - Daft Punk 59:07 - Show Dem Camp - The Palmwine Express
01:01:49
February 23, 2021
Pandamonium Radio Show #15 - Short Version
Pandamonium Radio Show #15! Зборуваме на следните теми: 00:00 - нови синглови 07:08 - slowthai - TYRON 13:45 - Judas & The Black Messiah OST 21:32 - мк сцена: разговор со Џоџо од КЦ Јадро 47:20 - мк сцена: Рап Про демо конкурс траки 53:38 - Brent Faiyaz - DO NOT LISTEN 57:32 - sleeper picks
01:01:39
February 16, 2021
Pandamonium Radio Show #14 - Short Version
Pandamonium Radio Show #14! Зборуваме на следните теми: 00:00 - Loyle Carner 02:45 - нови синглови 06:22 - Sleeper Picks (нова рубрика) 13:35 - The Weeknd @ Super Bowl 19:23 - нови синглови од JID 22:08 - интервју со Ogipsilon 40:36 - како продуцентите да станат независни од раперите? 1:02:39 - инструментална музика 1:13:54 - outro
01:16:03
February 9, 2021
Pandamonium Radio Show #13 - Short Version
Pandamonium Radio Show #13. Слушаме повеќе музика и зборуваме на следните теми: 00:00 - PND - Colours 03:45 - Brent Faiyaz feat. Tyler, The Creator - Gravity 04:50 - Community Playlist finds 09:54 - M Huncho 12:21 - Lil Durk - The Voice (Deluxe) 15:50 - Preview: Guest Selection #04 - B Young, Vory 20:30 - New Afrobeat singles 23:23 - Spotify Playlists 27:26 - SMPLD World 28:50 - Next and Past Specials 32:08 - RedBull Interview 32:52 - Chip - Snakes & Ladders 35:48 - Fredo - Money Can’t Buy Happiness 40:00 - Loyle Carner 42:35 - Erick The Architect - Future Proof EP 44:28 - Kota The Friend - Lyrics To GO, vol.2
48:05
February 2, 2021
Pandamonium Radio Show #12 - Short Version
Pandamonium Radio Show #12. Зборуваме на следните теми: 00:00 - интро, нови синглови: 02:13 - Knucks, RIN 06:42 - DaBaby, Young Thug & Juice WRLD 10:49 - Funkmaster Flex & Fivio Foreign, Central Cee 13:47 - Charlie Sloth, Fire In The Booth 17:11 - тема на денот: најочекувани албуми за 2021: 18:00 - Drake - Certified Lover Boy 24:43 - Kendrick Lamar 29:03 - TDE: Schoolboy Q, SZA, Isiah Rashad 32:01 - Frank Ocean 33:01 - Rihanna 35:51 - ASAP Rocky 38:43 - Travis Scott 41:12 - J. Cole 44:50 - Kanye West 45:18 - Migos 46:07 - 2012 или 2021? 47:39 - Pusha T (+ Neptunes?) 49:37 - IDK, JID, Earthgang, Baby Keem 50:44 - Joey Badass, Beast Coast, Denzel Curry 52:50 - Goldlink 53:57 - Don Toliver 55:00 - UK Hip-Hop: slowthai, Dave, Skepta 57:35 - MK Hip-Hop 2021 1:05:33 - мк сцена: 1:07:30 - Елисеј - Нема шанси 1:09:10 - Лас Веѓас - Џагара Багара 1:11:44 - Young Dadi x Rager - Многу сакам да те видам 1:14:41 - Martix x Druggy - Шесто сетило 1:18:50 - Куманово Cypher 2021 1:21:58 - Doxa - Platformer EP 1:26:10 - Bon Praskiza - bad n buzhi 1:28:54 - Вторник 21 - Д Хроникс
01:32:39
January 26, 2021
Pandamonium Radio Show #11 (Mac Miller Special) - Short Version
Mac Miller Special! Гости: dmilev и andonovb8. Цела емисија посветена на еден од нашите најомилени артисти. Хронолошки поминавме низ неговиот живот, кариера и дискографија: 00:00 - Intro 05:50 - K.I.D.S. 10:55 - Best Day Ever 14:58 - Blue Slide Park 20:20 - Macadelic 28:53 - Watching Movies With The Sound Off 41:25 - Faces 52:37 - GO:OD AM 1:00:28 - The Devine Feminine 1:10:44 - Swimming 1:23:34 - Circles 1:34:57 - Final words, Legacy MAC MILLER FOREVER R.I.P.
01:43:16
January 19, 2021
Pandamonium Radio Show #10 - Short Version
10то издание на Pandamonium Radio Show! Зборуваме на следните теми: 00:00 интро и нови синглови 04:35 Larry June - Numbers 06:17 Lil Durk - The Voice 09:09 Russ feat. Lil Baby - Ugly 10:48 Slowthai & Notorious 14:30 PA Salieu & IAMDDB 15:55 тема на денот: Whole Lotta Red 27:14 тема на денот: Playboi Carti - zoom сесија 56:10 најава за следна емисија: Mac Miller Special 58:40 MF DOOM
01:04:54
January 12, 2021
Pandamonium Radio Show #09 (Ретроспектива, трет дел) - Short Version
Ретроспектива, трет дел! Во 2020 имавме време да истражиме и навлеземе подлабоко во различни правци, меѓу кои: латин, афро, реге, аренби, алтернативен хип-хоп, поп и анти поп. Првиот дел од емисијата е селекција на Irie, а вториот на Tactivity.  Зборуваме за следните артисти и проекти:  00:00 intro 04:05 Skip Marley - Higher Place EP  06:35 Koffee  08:17 NSG - Roots  10:50 Maleek Berry & Wande Coal  12:43 Tiwa Sawage  14:14 Omah Lay  15:07 Burna Boy - Twice As Tall  18:17 Wizkid - Made In Lagos  23:55 Protoje - In Search Of Lost Time  27:45 Tiana Major9 - At Sixes and Sevens  30:10 J Hus - Big Conspiracy  31:44 осврт на 2020: Tactivity  35:30 осврт на 2020: Irie Scratch  38:17 плејлисти и миксови  40:39 Giveon  42:05 Alina Baraz  43:17 Lianne La Havas  44:15 Ojerime  45:47 Cleo Sol   47:22 Chloe x Halle & Kali Uchis  50:00 Mick Jenkins  52:40 Blu & Exile, Quelle Chris & Chris Keys  54:10 Tom Misch & Yussef Dayes  55:55 Tame Impala  57:20 Joji   59:50 Sofie  60:55 070 Shake  62:55 Fiona Apple  64:33 Navy Blue  65:20 Terrace Martin  68:18 Denzel Curry & Kenny Beats, MF DOOM
01:12:30
January 5, 2021
Pandamonium Radio Show #08 (Ретроспектива, втор дел) - Short Version
Ретроспектива, втор дел. Продолжение од претходната епизода, слушаме и зборуваме за албумите од американската хип-хоп сцена кои излегоа во втората половина на 2020. 00:00 - Intro 01:07 - Logic - No Pressure 03:11 - Gunna - Wunna 06:52 - Pop Smoke - Shoot For The Stars Aim For The Moon 10:55 - Lil Baby - The Bigger Picture 13:53 - Juice WRLD - Legends Never Die 18:28 - Amine - Limbo 24:13 - Nas - King’s Disease 30:26 - Asap Ferg - Floor Seats II 32:27 - Big Sean - Detroit 2 37:10 - 21 Savage & Metro Boomin - Savage Mode II 39:28 - Ty Dolla Sign - Featuring Ty Dolla Sign 42:45 - Bryson Tiller - ANNIVERSARY 46:30 - PARTYNEXTDOOR - PARTYPACK 49:36 - SAINt JHN - While The World Was Burning 51:21 - Statik Selektah - The Balancing Act 54:00 - Westside Gunn - Who Made The Sunshine 56:03 - Conway The Machine - From King To A God 57:35 - Benny The Butcher - Burden of Proof 62:31 - Action Bronson - Only For Dolphins 65:00 - Outro
01:08:27
December 29, 2020
Pandamonium Radio Show #07 (Ретроспектива, прв дел) - Short Version
Ретроспектива, прв дел. Поминавме низ албумите од американската меинстрим хип-хоп сцена, кои ни оставија најголем впечаток во првата половина од 2020. 00:00 - Mac Miller - Circles 04:17 - Lil Wayne - Funeral 05:10 - Lil Baby - My Turn 07:48 - Pop Smoke - Meet The Woo 2 10:51 - Westside Gunn - Pray 4 Paris 14:06 - Don Toliver - Heaven or Hell 16:00 - Brent Faiyaz - Fuck The World 18:24 - The Weeknd - After Hours 22:44 - PND - Partymobile 24:44 - dvsn - A Muse In Her Feelings 28:19 - Tory Lanez - The New Toronto 3 31:25 - DaBaby - Blame It On Baby 33:44 - Lil Uzi Vert - Eternal Atake 36:50 - Fivio Foreign & Lil Tjay 40:22 - Nav - Good Intentions 41:30 - Freddie Gibbs & The Alchemist - Alfredo 46:10 - Drake - Dark Lane Demo Tapes 50:01 - Future - High Off Life 51:10 - РЕТРОСПЕКТИВА разговор 60:27 - Chris Brown & Young Thug - Slime & B 62:14 - 6LACK - 6pc Hot EP 64:06 - Larry June & Cardo - Cruise USA 66:47 - Најава за следната емисија 67:55 - Run The Jewels - RTJ4
01:11:11
December 22, 2020
Pandamonium Radio Show #06 - Short Version
Pandamonium Radio Show #06, зборуваме на следните теми: 00:00 - intro 02:53 - PNDMNM Guest Selection by @gnarly_nina 06:46 - Jack Harlow 20:54 - Kid Cudi 30:41 - мк сцена: Double G Mafia 37:13 - мк сцена: Elliot Deb (Dope Kukjata) 42:18 - мк сцена: интервју со Кискинов 59:44 - outro 1:01:52 - Channel Tres слушнете ја целата верзија (со музика) на нашиот mixcloud канал
01:06:01
December 15, 2020
Pandamonium Radio Show #05 - Short Version
Петто издание на Pandamonium Radio Show! Зборуваме на следните теми: 00:00 - Нови синглови 08:56 - Lil Baby 11:36 - Jeezy vs Gucci Mane Verzuz 20:35 - DaniLeigh - Movie 27:15 - Bad Bunny & Spotify Wrapped 41:02 - Davido - A Better Time 45:28 - Pandamonium Guest Selection by Monsieurkiril 52:02 - МК Сцена: Jugobebe 54:45 - МК Сцена: S.A.M. x Gloomie Unreleased 59:02 - Boom Bap - Russ & Busta Rhymes
01:06:53
December 8, 2020
Pandamonium Radio Show #04 - Short Version
00:00 - вовед 01:36 - SAINt JHN - While The World Was Burning 08:00 - тема на денот: Grammys (начин на гласање) 12:30 - тема на денот: номинации 29:51 - тема на денот: колку се релевнатни греми наградите за нас? 43:33 - тема на денот: одговори од инстаграм 52:54 - мк сцена 1:04:15 - Kali Uchis - Sin Miedo 1:09:09 - Masego - Studying Abroad
01:17:28
December 1, 2020
Pandamonium Radio Show #02 - Short Version
Второ издание на Pandamonium Radio Show!  00:00 - intro 02:40 - Pandamonium Radio Top 10 08:17 - afrobeats 101, WizKid - Made in Lagos 15:17 - тема на дeнот: лојална фан база или hype? 1:01:31 - мк сцена 1:03:20 - Future & Lil Uzi Vert - Pluto x Baby Pluto 1:10:17 - Nav - Emergency Tsunami 1:17:06 - 2 Chainz - So Help Me God! Hosted by Irie Scratch & Tactivity. Follow us: instagram.com/pandamonium.radio mixlr.com/pandamoniumradio
01:25:57
November 17, 2020
Pandamonium Radio Show #01 - Short Version
Премиерно издание на Pandamonium Radio Show. Поради copyrights, скратената верзија на емисијата се состои од најважните сегменти во кои зборуваме на следните теми: 00:00 - Вовед и кратка историја за Pandamonium Radio 5:13 - Nafe Smallz & M Huncho - DNA 7:55 - Trippie Redd - Pegasus 11:25 - Тема на денот: албуми/проекти наспроти синглови во 2020 39:20 - Larry June 43:53 - Octavian - Alpha (leak) 49:30 - Смртта на King Von 54:50 - Pandamonium Top 10 1:03:55 - Gloomie Cassette Drop + Outro Hosted by Irie Scratch & Tactivity. Follow us:  instagram.com/pandamonium.radio mixlr.com/pandamoniumradio
01:13:55
November 12, 2020