Skip to main content
Marketingoholic

Marketingoholic

By Alba Connect

Marketingoholic รซshtรซ podcast shqip pรซr marketing. ร‹shtรซ njรซ ndรซr podcastet e para nga njรซ kompani shqiptare qรซ ka pรซr qรซllim shpรซrndarjen e dijenisรซ pรซrmes pรซrvojave tรซ mysafirรซve.
Where to listen
Amazon Music Logo

Amazon Music

Apple Podcasts Logo

Apple Podcasts

Castbox Logo

Castbox

Google Podcasts Logo

Google Podcasts

iHeartRadio Logo

iHeartRadio

Pocket Casts Logo

Pocket Casts

RadioPublic Logo

RadioPublic

Spotify Logo

Spotify

Stitcher Logo

Stitcher

Currently playing episode

Albert Riccitelli Halimi โ€“ Luxury Fashion in Kosova

Marketingoholic

1x
Fitim Adili โ€“ Programerat Shqipรซtar nรซ Mรซrgatรซ
Fitim Adili โ€“ Programerat Shqipรซtar nรซ Mรซrgatรซ
Nรซ kรซtรซ episod, Fitim Adili bisedon me Ilir Pruthi pรซr rrugรซtimin e tij nga Kosova nรซ Gjermani dhe si e gjeti vehten si developer atje. Pรซrveรง profesionit si software developer, Fitimi รซshtรซ edhe influencer nรซ rrjetin social LinkedIn, ku me hashtag-un e tij #fitimadiliandfriends ju ndihmon tรซ rinjรซve nรซ zhvillim profesional. Cila รซshtรซ gjendja e ICT nรซ Kosovรซ dhe รงfarรซ lloj ndihmese i duhet zhvilluesve tรซ softuerit me depรซrtu nรซ tregjet e jashtme? Sa ka pรซrkrahje rinia Shqipรซtare me u ngritรซ nรซ profesion? ร‡ka ka ndรซrmarrรซ vet Fitimi nรซ kรซtรซ drejtim? Pรซrcjellni Alba Connect dhe mysafirin nรซ kรซto faqe: ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Facebook: https://www.facebook.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Instagram: https://instagram.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ TikTok: https://www.tiktok.com/@albaconnect ๐—™๐—ถ๐˜๐—ถ๐—บ ๐—”๐—ฑ๐—ถ๐—น๐—ถ LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/fitimadili ๐—™๐—ถ๐˜๐—ถ๐—บ ๐—”๐—ฑ๐—ถ๐—น๐—ถ Instagram: https://www.instagram.com/fitimadili/ Marketingoholic podcast mund tรซ dรซgjohet nรซ: Web: https://marketingoholic.zone Spotify: https://open.spotify.com/show/74glGpiLYm8YjDAtnoDedm Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/marketingoholic/id1606202327 Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy83ZDMwYjcxOC9wb2RjYXN0L3Jzcw Ky episod u mundรซsua nga njerรซzit e mrekullueshรซm nรซ Alba Connect: Menaxher i Produksionit & Asisten Regjisor: Mimoza Rexhepi Koordinator i Produksionit & Operator i Kamerรซs: Ermedina Osmanaj Operator i Kamerรซs & Regjisor i Fotografisรซ: Lorik Krasniqi Video Editor & Miksim i Zรซrimit: Valmir Haxhijaha Regjisor & Producent: Ilir Pruthi #marketingoholic #podcast #podcastshqip #marketing #programim #programera #developer #development #softwaredeveloper #mergata #ict #itkosova #diaspora #kosove #shqiperia #albania #fitimadili #fitimadiliandfriends #ilirpruthi #albaconnect
01:07:46
October 08, 2022
Albert Riccitelli Halimi โ€“ Luxury Fashion in Kosova
Albert Riccitelli Halimi โ€“ Luxury Fashion in Kosova
On this episode, Albert Riccitelli Halimi talks with Ilir Pruthi about the purpose of luxury fashion. How does it affect people? How is luxury fashion perceived in Kosova? How likely are Albanian fashion designers from Kosova to succeed in the world of high fashion. Listen to Albert as he dissects high fashion through a specific prism. Follow Alba Connect and our guest: ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Facebook: https://www.facebook.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Instagram: https://instagram.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ TikTok: https://www.tiktok.com/@albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฒ๐—ฟ๐˜ ๐—ฅ๐—ถ๐—ฐ๐—ฐ๐—ถ๐˜๐—ฒ๐—น๐—น๐—ถ ๐—›๐—ฎ๐—น๐—ถ๐—บ๐—ถ Facebook: https://www.facebook.com/ahriccitelli ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฒ๐—ฟ๐˜ ๐—ฅ๐—ถ๐—ฐ๐—ฐ๐—ถ๐˜๐—ฒ๐—น๐—น๐—ถ ๐—›๐—ฎ๐—น๐—ถ๐—บ๐—ถ Instagram: https://www.instagram.com/riccihali86 ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฒ๐—ฟ๐˜ ๐—ฅ๐—ถ๐—ฐ๐—ฐ๐—ถ๐˜๐—ฒ๐—น๐—น๐—ถ ๐—›๐—ฎ๐—น๐—ถ๐—บ๐—ถ LinkedIn: https://uk.linkedin.com/in/albert-riccitelli-halimi-0bb37964 You can also check us out on: Web: https://marketingoholic.zone Spotify: https://open.spotify.com/show/74glGpiLYm8YjDAtnoDedm Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/marketingoholic/id1606202327 Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy83ZDMwYjcxOC9wb2RjYXN0L3Jzcw This episode was made possible by the wonderful people at Alba Connect: Production Manager & Assistant Director: Mimoza Rexhepi Production Coordinator & Camera Operator: Ermedina Osmanaj Camera Operator & Director of Photography: Lorik Krasniqi Video Editor & Sound Mixer: Valmir Haxhijaha Director & Producer: Ilir Pruthi
01:05:59
September 24, 2022
Prezenca Online e Binzeseve Kosovare w/Ermedina Osmanaj & Ilir Pruthi - Ep. 12
Prezenca Online e Binzeseve Kosovare w/Ermedina Osmanaj & Ilir Pruthi - Ep. 12
Alba Connect ka zhvilluar sondazhin pรซr bizneset kosovare qรซ janรซ online. Ermedina Osmanaj tregon se si u zhvillua sondazhi dhe sa ka ndikuar prezenca online tek bizneset? Cila platform รซshtรซ mรซ e mira pรซr marketing tรซ biznesit? Ilir Pruthi flet pรซr vendet qรซ kanรซ prezencรซ mรซ sรซ shumti online? ๐Ÿ“ƒ Shkarko raportin e sondazhit tรซ kryer nga Alba Connect. Pรซrcjellni kompaninรซ dhe mysafirin tonรซ nรซ mediat sociale kรซtu: ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Facebook: https://www.facebook.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Instagram: https://instagram.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ TikTok: https://www.tiktok.com/@albaconnect ๐—˜๐—ฟ๐—บ๐—ฒ๐—ฑ๐—ถ๐—ป๐—ฎ ๐—ข๐˜€๐—บ๐—ฎ๐—ป๐—ฎ๐—ท LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/ermedina-osmanaj-995b081b7 ๐—œ๐—น๐—ถ๐—ฟ ๐—ฃ๐—ฟ๐˜‚๐˜๐—ต๐—ถ Facebook: https://www.facebook.com/ilirpruthi1 ๐—œ๐—น๐—ถ๐—ฟ ๐—ฃ๐—ฟ๐˜‚๐˜๐—ต๐—ถ LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/ilirpruthi Ju mund tรซ na ndjekni edhe nรซ: Web: https://marketingoholic.zone Spotify: https://open.spotify.com/show/74glGpiLYm8YjDAtnoDedm Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/marketingoholic/id1606202327 Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy83ZDMwYjcxOC9wb2RjYXN0L3Jzcw
51:37
April 02, 2022
Jeta mes aktrimit dhe muzikรซs w/Lum Veseli - Ep. 11
Jeta mes aktrimit dhe muzikรซs w/Lum Veseli - Ep. 11
ร‡farรซ sfide รซshtรซ me sjellรซ "nรซ jetรซ" njรซ skenar? Ku e gjen Lum Veseli vetรซn nรซ aktrim apo muzikรซ? ร‡farรซ ndjensie me qenรซ i nominuar pรซr Oscar? Sa vlersohet nรซ Kosovรซ arti nรซ pรซrgjithรซsi? Pรซrcjellni kompaninรซ dhe mysafirin tonรซ nรซ mediat sociale kรซtu: ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Facebook: https://www.facebook.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Instagram: https://instagram.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ TikTok: https://www.tiktok.com/@albaconnect ๐—Ÿ๐˜‚๐—บ ๐—ฉ๐—ฒ๐˜€๐—ฒ๐—น๐—ถ Facebook: https://www.facebook.com/lum.veseli1 ๐—Ÿ๐˜‚๐—บ ๐—ฉ๐—ฒ๐˜€๐—ฒ๐—น๐—ถ Instagram: https://instagram.com/lumveseli Ju mund tรซ na ndjekni edhe nรซ: Web: https://marketingoholic.zone Spotify: https://open.spotify.com/show/74glGpiLYm8YjDAtnoDedm Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/marketingoholic/id1606202327 Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy83ZDMwYjcxOC9wb2RjYXN0L3Jzcw
39:05
March 12, 2022
Graphic Designers vs Clients w/Diar Neziri - Ep. 10
Graphic Designers vs Clients w/Diar Neziri - Ep. 10
Diar Neziri i ndanรซ disa kรซshilla prej pรซrvojรซs personale: Qysh me pรซrcaktu njรซ รงmim pรซr njรซ dizajn? Qysh me i gjetรซ klientat? Si pรซrcaktohet njรซ buxhet nรซse klienti nuk e tregon? Qysh me vetรซ klientin pรซr buxhet? Pรซrcjellni kompaninรซ dhe mysafirin tonรซ nรซ mediat sociale kรซtu: ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Facebook: https://www.facebook.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Instagram: https://instagram.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ TikTok: https://www.tiktok.com/@albaconnect ๐——๐—ถ๐—ฎ๐—ฟ ๐—ก๐—ฒ๐˜‡๐—ถ๐—ฟ๐—ถ LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/diar-neziri-764b701a4/ ๐——๐—ถ๐—ฎ๐—ฟ ๐—ก๐—ฒ๐˜‡๐—ถ๐—ฟ๐—ถ Facebook: https://www.facebook.com/diar.neziri ๐——๐—ถ๐—ฎ๐—ฟ ๐—ก๐—ฒ๐˜‡๐—ถ๐—ฟ๐—ถ Instagram: https://instagram.com/diarneziri_ ๐——๐—ถ๐—ฎ๐—ฟ ๐—ก๐—ฒ๐˜‡๐—ถ๐—ฟ๐—ถ Behance: https://www.behance.net/diarneziri Ju mund tรซ ndjekni ๐— ๐—ฎ๐—ฟ๐—ธ๐—ฒ๐˜๐—ถ๐—ป๐—ด๐—ผ๐—ต๐—ผ๐—น๐—ถ๐—ฐ edhe nรซ: Web: https://marketingoholic.zone Spotify: https://open.spotify.com/show/74glGpiLYm8YjDAtnoDedm Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/marketingoholic/id1606202327 Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy83ZDMwYjcxOC9wb2RjYXN0L3Jzcw
32:22
March 05, 2022
Komuniteti i Podcast-erave w/Fatos Beqiri - Ep. 9
Komuniteti i Podcast-erave w/Fatos Beqiri - Ep. 9
Ku e morri motivimin Fatos Beqiri pรซr podcast? ร‡farรซ sfida ka podcast-i? Qysh shkon marketingu i podcast-it? Sa punรซ lyp zhvillimi i temave tรซ podcast-it? Pรซrcjellni kompaninรซ dhe mysafirin tonรซ nรซ mediat sociale kรซtu: ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Facebook: https://www.facebook.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Instagram: https://instagram.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ TikTok: https://www.tiktok.com/@albaconnect ๐—™๐—ฎ๐˜๐—ผ๐˜€ ๐—•๐—ฒ๐—พ๐—ถ๐—ฟ๐—ถ LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/fatosbeqirilive ๐—™๐—ฎ๐˜๐—ผ๐˜€ ๐—•๐—ฒ๐—พ๐—ถ๐—ฟ๐—ถ Facebook: https://www.facebook.com/fatosbeqiri.info ๐—™๐—ฎ๐˜๐—ผ๐˜€ ๐—•๐—ฒ๐—พ๐—ถ๐—ฟ๐—ถ Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCpkzoCxjd-8AHDVKjkiDHbw ๐—™๐—ฎ๐˜๐—ผ๐˜€ ๐—•๐—ฒ๐—พ๐—ถ๐—ฟ๐—ถ Instagram: https://instagram.com/fatosbeqirilive Ju mund tรซ ndjekni ๐— ๐—ฎ๐—ฟ๐—ธ๐—ฒ๐˜๐—ถ๐—ป๐—ด๐—ผ๐—ต๐—ผ๐—น๐—ถ๐—ฐ edhe nรซ: Web: https://marketingoholic.zone Spotify: https://open.spotify.com/show/74glGpiLYm8YjDAtnoDedm Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/marketingoholic/id1606202327 Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy83ZDMwYjcxOC9wb2RjYXN0L3Jzcw
49:51
February 26, 2022
Rรซndรซsia e transformimit digjital! w/Mimoza Rexhepi - Ep. 8
Rรซndรซsia e transformimit digjital! w/Mimoza Rexhepi - Ep. 8
Pse transformimi digjital รซshtรซ i nevojshรซm pรซr njรซ organizatรซ? Mรซ mirรซ dokumentet hard-copy apo electronic-copy? Sa รซshtรซ e nevojshme prezenca online e njรซ kompanie? Si e kaloi Mimoza Rexhepi dhe Alba Connect transformimin digjital? Si ndikoi pandemia nรซ pjesรซn e organizimit tรซ punรซs? Pรซrcjellni kompaninรซ dhe mysafirin tonรซ nรซ mediat sociale kรซtu: ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Facebook: https://www.facebook.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Instagram: https://instagram.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ TikTok: https://www.tiktok.com/@albaconnect ๐— ๐—ถ๐—บ๐—ผ๐˜‡๐—ฎ ๐—ฅ๐—ฒ๐˜…๐—ต๐—ฒ๐—ฝ๐—ถ LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/mimoza-rexhepi ๐— ๐—ถ๐—บ๐—ผ๐˜‡๐—ฎ ๐—ฅ๐—ฒ๐˜…๐—ต๐—ฒ๐—ฝ๐—ถ Facebook: https://www.facebook.com/mimoza.ac.90 ๐— ๐—ถ๐—บ๐—ผ๐˜‡๐—ฎ ๐—ฅ๐—ฒ๐˜…๐—ต๐—ฒ๐—ฝ๐—ถ Instagram: https://instagram.com/mimoza_rexhepii Ju mund tรซ ndjekni ๐— ๐—ฎ๐—ฟ๐—ธ๐—ฒ๐˜๐—ถ๐—ป๐—ด๐—ผ๐—ต๐—ผ๐—น๐—ถ๐—ฐ edhe nรซ: Web: https://marketingoholic.zone Spotify: https://open.spotify.com/show/74glGpiLYm8YjDAtnoDedm Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/marketingoholic/id1606202327 Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy83ZDMwYjcxOC9wb2RjYXN0L3Jzcw
36:50
February 19, 2022
Mrena 10 viteve, Kosova ka mu bo Gjermani e vogรซl! w/Besnik Sylejmani - Ep. 7
Mrena 10 viteve, Kosova ka mu bo Gjermani e vogรซl! w/Besnik Sylejmani - Ep. 7
ร‡farรซ karriere ka Besnik Sylejmani? Nga i lindi idea Besnikut pรซr Hoja Consulting? Nรซ รงfarรซ gjendje รซshtรซ tregu i punรซs nรซ Kosovรซ? ร‡ka e pret Kosovรซn brenda 3-5 viteve? E brenda 7-10 viteve? Pรซrcjellni kompaninรซ dhe mysafirin tonรซ nรซ mediat sociale kรซtu: ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Facebook: https://www.facebook.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Instagram: https://instagram.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ TikTok: https://www.tiktok.com/@albaconnect ๐—•๐—ฒ๐˜€๐—ป๐—ถ๐—ธ ๐—ฆ๐˜†๐—น๐—ฒ๐—ท๐—บ๐—ฎ๐—ป๐—ถ Facebook: https://www.facebook.com/besniks.sylejmani ๐—•๐—ฒ๐˜€๐—ป๐—ถ๐—ธ ๐—ฆ๐˜†๐—น๐—ฒ๐—ท๐—บ๐—ฎ๐—ป๐—ถ LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/besniksylejmani ๐—›๐—ผ๐—ท๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐˜€๐˜‚๐—น๐˜๐—ถ๐—ป๐—ด Facebook: https://www.facebook.com/hojaconsulting ๐—›๐—ผ๐—ท๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐˜€๐˜‚๐—น๐˜๐—ถ๐—ป๐—ด LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/hojaconsulting Ju mund tรซ ndjekni ๐— ๐—ฎ๐—ฟ๐—ธ๐—ฒ๐˜๐—ถ๐—ป๐—ด๐—ผ๐—ต๐—ผ๐—น๐—ถ๐—ฐ edhe nรซ: Web: https://marketingoholic.zone Spotify: https://open.spotify.com/show/74glGpiLYm8YjDAtnoDedm Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/marketingoholic/id1606202327 Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy83ZDMwYjcxOC9wb2RjYXN0L3Jzcw
01:15:07
February 12, 2022
Kush bohet milioner n'TikTok? w/Tringa Jashari - Ep. 6
Kush bohet milioner n'TikTok? w/Tringa Jashari - Ep. 6
Kush รซshtรซ Tringa Jashari? Qysh ka fillu Tringa me u marrรซ me TikTok? A po i bjen TikTok-u ma shumรซ โ‚ฌ apo famรซ? A รซshtรซ lehtรซ me dal prej aktrimit nรซ TikTok? Ndiqeni Marketingoholic podcast nรซ platformat: Web: https://marketingoholic.zone Spotify: https://open.spotify.com/show/74glGpiLYm8YjDAtnoDedm Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/marketingoholic/id1606202327 Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy83ZDMwYjcxOC9wb2RjYXN0L3Jzcw Pรซrcjellni kompaninรซ dhe mysafirin tonรซ nรซ mediat sociale kรซtu: Alba Connect Facebook: https://www.facebook.com/albaconnect Alba Connect Instagram: https://instagram.com/albaconnect Alba Connect LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/albaconnect Alba Connect TikTok: https://www.tiktok.com/albaconnect Tringa Jashari Facebook: https://www.facebook.com/TringaJashariOficial Tringa Jashari Instagram: https://instagram.com/tringajashari Tringa Jashari TikTok: https://www.tiktok.com/@tringajashari Tringa Jashari LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/tringa-jashari-78b4431a9
33:29
February 05, 2022
Qysh bojn marketing YouTuberat n'Kosovรซ w/Agon Gashi - Ep. 5
Qysh bojn marketing YouTuberat n'Kosovรซ w/Agon Gashi - Ep. 5
Kush รซshtรซ Agon Gashi? Cilรซt kanรซ qenรซ hapat e parรซ kur ka fillu me YouTube? A รซshtรซ Trovo njejt si YouTube? Ma mirรซ video me reagime, gaming apo magji? Pรซrcjellni kompaninรซ dhe mysafirin tonรซ nรซ mediat sociale kรซtu: ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Facebook: https://www.facebook.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Instagram: https://instagram.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ TikTok: https://www.tiktok.com/@albaconnect ๐—”๐—ด๐—ผ๐—ป ๐—š๐—ฎ๐˜€๐—ต๐—ถ YouTube: https://www.youtube.com/c/AgonGashi ๐—”๐—ด๐—ผ๐—ป ๐—š๐—ฎ๐˜€๐—ต๐—ถ Instagram: https://instagram.com/agonmagic ๐—”๐—ด๐—ผ๐—ป ๐—š๐—ฎ๐˜€๐—ต๐—ถ Facebook: https://www.facebook.com/agonmagic Ju mund tรซ ndjekni ๐— ๐—ฎ๐—ฟ๐—ธ๐—ฒ๐˜๐—ถ๐—ป๐—ด๐—ผ๐—ต๐—ผ๐—น๐—ถ๐—ฐ edhe nรซ: Web: https://marketingoholic.zone Spotify: https://open.spotify.com/show/74glGpiLYm8YjDAtnoDedm Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/marketingoholic/id1606202327 Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy83ZDMwYjcxOC9wb2RjYXN0L3Jzcw
51:10
January 29, 2022
Si ti rrisim shitjet me marketing w/Denis Gafuri - Ep. 4
Si ti rrisim shitjet me marketing w/Denis Gafuri - Ep. 4
Si ka filluar tรซ merret me biznes Denis Gafuri? Si tรซ rrisim shitjet dhe cili รซshtรซ roli i marketingut nรซ shitje? ร‡far roli ka stafi i trajnuar nรซ shitjen e produktit? E shumรซ pytje tรซ tjera nรซ tรซ cilat pรซrgjigjjet mund t'i gjeni nรซ episodin 4 tรซ "Marketingoholic". Pรซrcjellni kompaninรซ dhe mysafirin tonรซ nรซ mediat sociale kรซtu: ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Facebook: https://www.facebook.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Instagram: https://instagram.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ TikTok: https://www.tiktok.com/@albaconnect ๐——๐—ฒ๐—ป๐—ถ๐˜€ ๐—š๐—ฎ๐—ณ๐˜‚๐—ฟ๐—ถ Facebook: https://www.facebook.com/denis.gafuri ๐——๐—ฒ๐—ป๐—ถ๐˜€ ๐—š๐—ฎ๐—ณ๐˜‚๐—ฟ๐—ถ Linkedin: https://www.linkedin.com/in/denis-gafuri-mba-1a174334/ Ju mund tรซ ndjekni ๐— ๐—ฎ๐—ฟ๐—ธ๐—ฒ๐˜๐—ถ๐—ป๐—ด๐—ผ๐—ต๐—ผ๐—น๐—ถ๐—ฐ edhe nรซ: Web: https://marketingoholic.zone Spotify: https://open.spotify.com/show/74glGpiLYm8YjDAtnoDedm Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/marketingoholic/id1606202327 Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy83ZDMwYjcxOC9wb2RjYXN0L3Jzcw
45:57
January 16, 2022
Gratรซ dhe vajzat nรซ biznes w/Rina Vuรงetaj Haxhimehmeti - Ep. 3
Gratรซ dhe vajzat nรซ biznes w/Rina Vuรงetaj Haxhimehmeti - Ep. 3
Cilat janรซ problemet e grave dhe vajzave nรซ biznes, sipas Rina Vuรงetaj Haxhimehmeti. Ku e gjejnรซ inspirimin Mimoza dhe Rina pรซr tรซ udhรซhequr bizneset e tyre? ร‡farรซ probleme ka shkaktuar pandemia nรซ bizneset e marketingut? E shumรซ pytje tรซ tjera tรซ cilat pรซrgjigjjet mund t'i gjeni nรซ episodin 3 tรซ "Marketingoholic". Pรซrcjellni kompaninรซ dhe mysafirin tonรซ nรซ mediat sociale kรซtu: ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Facebook: https://www.facebook.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Instagram: https://instagram.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ TikTok: https://www.tiktok.com/@albaconnect ๐—ฅ๐—ถ๐—ป๐—ฎ ๐—ฉ๐˜‚๐—ฐ๐—ฒ๐˜๐—ฎ๐—ท ๐—›๐—ฎ๐˜…๐—ต๐—ถ๐—บ๐—ฒ๐—ต๐—บ๐—ฒ๐˜๐—ถ Facebook: https://www.facebook.com/RinaVucetaj ๐—ฅ๐—ถ๐—ป๐—ฎ ๐—ฉ๐˜‚๐—ฐ๐—ฒ๐˜๐—ฎ๐—ท ๐—›๐—ฎ๐˜…๐—ต๐—ถ๐—บ๐—ฒ๐—ต๐—บ๐—ฒ๐˜๐—ถ Linkedin: https://www.linkedin.com/in/rinavu%C3%A7etaj/ ๐—ฅ๐—ถ๐—ป๐—ฎ ๐—ฉ๐˜‚๐—ฐ๐—ฒ๐˜๐—ฎ๐—ท ๐—›๐—ฎ๐˜…๐—ต๐—ถ๐—บ๐—ฒ๐—ต๐—บ๐—ฒ๐˜๐—ถ Instagram: https://www.instagram.com/rinavucetaj Gratรซ & vajzat nรซ biznes ONLINE: https://www.facebook.com/groups/273892950259816 Ju mund tรซ ndjekni ๐— ๐—ฎ๐—ฟ๐—ธ๐—ฒ๐˜๐—ถ๐—ป๐—ด๐—ผ๐—ต๐—ผ๐—น๐—ถ๐—ฐ edhe nรซ: Web: https://marketingoholic.zone Spotify: https://open.spotify.com/show/74glGpiLYm8YjDAtnoDedm Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/marketingoholic/id1606202327 Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy83ZDMwYjcxOC9wb2RjYXN0L3Jzcw
26:29
January 08, 2022
Qysh mu bo Dizajner Grafik n'Kosovรซ w/Diar Neziri - Ep. 2
Qysh mu bo Dizajner Grafik n'Kosovรซ w/Diar Neziri - Ep. 2
Qysh mu bo Dizajner Grafik, sipas Diar Neziri? ร‡ka domethรซnรซ "Freelancer"? Cilat janรซ sfidat nรซpรซr tรซ cilat kalon njรซ Dizajner Grafik? Pรซrveq zanatit, รงka t'vyn tjetรซr pรซr me qenรซ mรซ afรซr suksesit? E shumรซ pytje tรซ tjera tรซ cilat pรซrgjigjjet mund ti gjeni nรซ episodin 2 tรซ "Marketingoholic". Pรซrcjellni kompaninรซ dhe mysafirin tonรซ nรซ mediat sociale kรซtu: ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Facebook: https://www.facebook.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Instagram: https://instagram.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ TikTok: https://www.tiktok.com/@albaconnect ๐——๐—ถ๐—ฎ๐—ฟ ๐—ก๐—ฒ๐˜‡๐—ถ๐—ฟ๐—ถ Facebook: https://www.facebook.com/diar.neziri ๐——๐—ถ๐—ฎ๐—ฟ ๐—ก๐—ฒ๐˜‡๐—ถ๐—ฟ๐—ถ Instagram: https://instagram.com/diarneziri_ ๐——๐—ถ๐—ฎ๐—ฟ ๐—ก๐—ฒ๐˜‡๐—ถ๐—ฟ๐—ถ Linkedin: https://www.linkedin.com/in/diar-neziri-764b701a4 Ju mund tรซ ndjekni ๐— ๐—ฎ๐—ฟ๐—ธ๐—ฒ๐˜๐—ถ๐—ป๐—ด๐—ผ๐—ต๐—ผ๐—น๐—ถ๐—ฐ edhe nรซ: Web: https://marketingoholic.zone Spotify: https://open.spotify.com/show/74glGpiLYm8YjDAtnoDedm Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/marketingoholic/id1606202327 Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy83ZDMwYjcxOC9wb2RjYXN0L3Jzcw
28:00
January 03, 2022
Marketingu sot n'Kosovรซ w/Drilon Jaha - Ep. 1
Marketingu sot n'Kosovรซ w/Drilon Jaha - Ep. 1
Marketingoholic osht platformรซ qรซ i bashkon krejt njerzt qรซ janรซ overdozรซ nรซ marketing๐Ÿ˜‰ Ky osht episodi 1. Nรซ podcast-in e sotรซm, Ilir Pruthi dhe Drilon Jaha do tรซ flasin pรซr mรซnyrat e ndryshme tรซ marketingut. Po ashtu edhe pรซr aplikacionet e rrjeteve sociale tรซ cilat janรซ IN pรซr momentin. Pรซrcjellni kompaninรซ dhe mysafirin tonรซ nรซ mediat sociale kรซtu: ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Facebook: https://www.facebook.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ Instagram: https://instagram.com/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/albaconnect ๐—”๐—น๐—ฏ๐—ฎ ๐—–๐—ผ๐—ป๐—ป๐—ฒ๐—ฐ๐˜ TikTok: https://www.tiktok.com/@albaconnect ๐——๐—ฟ๐—ถ๐—น๐—ผ๐—ป ๐—๐—ฎ๐—ต๐—ฎ Facebook: https://www.facebook.com/drilonjaha1 ๐——๐—ฟ๐—ถ๐—น๐—ผ๐—ป ๐—๐—ฎ๐—ต๐—ฎ Linkedin: https://www.linkedin.com/in/driloni ๐—ง๐—ฟ๐—ฎ๐—บ๐—ฝ๐—ผ๐—น๐—ถ๐—ป๐—ฒ ๐—š๐—ฟ๐—ผ๐˜‚๐—ฝ: https://www.facebook.com/groups/trampoline.official Ju mund tรซ ndjekni ๐— ๐—ฎ๐—ฟ๐—ธ๐—ฒ๐˜๐—ถ๐—ป๐—ด๐—ผ๐—ต๐—ผ๐—น๐—ถ๐—ฐ edhe nรซ: Web: https://marketingoholic.zone Spotify: https://open.spotify.com/show/74glGpiLYm8YjDAtnoDedm Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/us/podcast/marketingoholic/id1606202327 Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy83ZDMwYjcxOC9wb2RjYXN0L3Jzcw
01:02:25
December 25, 2021